سوالات
[پرسش و پاسخ های متداول]
سوالات رایج

امروز، آنچه که به عنوان یک کنفرانس کوچک آغاز شد، تبدیل به یک رندر غیرمعمول برای افراد محصول شد.

رویتاک یک مجموعه همایش های ملی (و بزودی بین المللی) برای اشتراک گذاری ایده ها و تجارب است که توسط شرکت دی فناوران سپاهان ایرانیان آغاز شد. این رویداد یک رویداد خصوصی است و هر کس در هر جای ایران می تواند با رعایت قوانین خاص رویتاک، آن را برگزار کند (بعنوان مثال رویتاک مشهد).

هدف از شکل گیری سلسله رویدادهای رویتاک، ایجاد یک رویداد متمرکز و مرجع برای سخنرانی افرادی است که با شعار ((ایده ها از تجربه ها شکل می گیرد)) بر صحنه ی رویتاک قرار خواهند گرفت. رویتاک بر روی چندین موضوع تمرکز دارد که شامل کارآفرینی، استارتاپ، تکنولوژی، آموزش، انتقال تجربه، علمی و فرهنگی، ورزشی، هنر و موفقیت می باشد.

هدف دیگر این رویداد، استاندارد سازی رویدادهای مشابه انتقال تجربه بوده است. متاسفانه با گسترش روزافزون تعداد رویدادهای غیراستاندارد سخنرانی افراد موفق، به جای مشاهده تاثیرات مثبت این همایش ها، بعضا عدم هماهنگی و نبود چارچوب های درست سخنرانی، تاثیر مطلوب را دارا نیستند.

کنفرانس اصلی رویتاک توسط شرکت دی فناوران سپاهان ایرانیان برگزار می شود و در بازه های زمانی مختلفی می باشد اما هر کس می تواند در هرجای ایران با پایبندی به قوانین و استانداردهای رویتاک آن را برگزار کند و با گرفتن لایسنس آن از مزایای این برند بهره مند شود.

تمامی سخنرانی هایی که در رویداد های آزاد رویتاک برگزار می شود و مورد تایید رویتاک واقع شوند بصورت رایگان توسط وبسایت رویتاک بصورت فیلمهای آفلاین پخش می شود و هر کسی می تواند در هر زمان از این سخنرانی ها استفاده کند.

هر رویداد رویتاک طبق قوانین خاصی برگزار می شود اما حداقل های آن نیز باید رعایت شود بعنوان مثال حتما باید لوگوی رویتاک در پس زمینه سخنران باشد و همچنین محل برگزاری نیز دارای حداقل فضای برگزاری یک رویداد باشد. همچنین شخص برگزار کننده رویتاک باید حتما قبل از برگزاری، لایسنس را از تیم رویتاک درخواست کرده باشد و پس از صدور لایسنس نسبت به برگزاری آن اقدام کند.

 • در رویتاک سعی شده از قوانین منطبق با فرهنگ ایرانی استفاده شود، به طور مثال زمان سخنرانی در تد 18 دقیقه است ولی در رویتاک 23دقیقه در نظر گرفته شده است زیرا طبق تحقیقات ما سخنرانان ایرانی در زمان حداکثر 23 دقیقه محتوای بهتری را می توانند ارائه دهند.
 • لایسنس رویتاک سریع تر صادر می شود اما در تد صدور لایسنس زمانبر می باشد.
 • قوانین اسپانسرها در رویتاک نسبت به تد ساده تر بوده زیرا برگزار کننده باید بتواند از عهده مخارج مالی برگزاری این رویداد بر بیاید.
 • محدودیت شرکت کنندگان در تدکس 100 نفر است که بازده مالی برای برگزارکننده ندارد اما در رویتاک برای بار اول 400 نفر و برای دفعات بعد بدون محدودیت است.
 1. با قوانین و مقررات خاصی اجرا می شود.
 2. جلوگیری از رویدادهای بی محتوا و بدون خروجی می کند.
 3. جلوگیری از برگزاری از همایش ها و رویدادهایی با مضامین غربی میکند.
 4. جلوگیری از خروج ارز می کند.
 5. جلوگیری از سخنرانی اسپانسر رویداد درمورد برند خود
 6. ایجاد مرجع سخنرانی هایی با مضمون انتقال دانش و تجربه در وبسایت رویتاک
 7. جلوگیری از برگزاری رویدادها توسط افراد بی صلاحیت
 8. تداوم سیر انتقال تجربه افراد موفق و با تجربه توسط سلسله رویدادهای رویتاک
هر موضوعی می تواند طبق قوانین خاصی با برند رویتاک برگزار شود برای مثال اگر در زمینه پزشکی و در شهر مشهد بود می تواند با نام رویتاک پزشکی مشهد برگزار شود با اگر درباره بازی های رایانه ای در شهر شیراز بود می تواند با نام رویتاک گیم شیراز برگزار شود . این بدان معناست که رویتاک همه موضوعات را در بر می گیرد اما باید آن موضوع مورد تایید هیئت پذیرش کنفرانس های رویتاک قرار بگیرد و لایسنس آن صادر شود. نام رویتاک نیز براساس موضوع فعالیت و محل برگزاری مثل شهر ، محله ، مخاطبین و دانشگاه باشد.

چیزی پیدا نکردید؟